W trakcie VII Kongresu PORT PC miała miejsce premiera poradnika „Dom bez Rachunków” przeznaczonego dla branżystów. Zadaniem poradnika jest pomoc projektantom, architektom i instalatorom w zakresie doboru i projektowania systemu składającego się z instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła oraz zasobników ciepła i ciepłej wody w domach jedno lub dwurodzinnych. Poradnik ma również na celu przybliżenie wiedzy na temat budynków, w których zastosowano rozwiązania zapewniające najwyższy komfort i wygodę użytkowników. Takie budynki produkują więcej energii ze źródeł odnawialnych niż zużywają energii w ciągu roku, nie powodując żadnej lokalnej emisji zanieczyszczeń.

Jako Partnerzy akcji "Dom bez Rachunków, serdecznie zapraszamy do lektury!
Poradnik "Dom bez Rachunków" do pobrania tutaj.

Kongres 1

Nowy harmonogram szkoleń NIBE na rok 2019 już dostępny!

Harmonogram szkoleń NIBE obejmuje 12 terminów szkoleń produktowych oraz 2 terminy szkoleń dla projektantów.

Dostępne terminy szkoleń produktowych z pomp ciepła NIBE:
• 18-19.02.2019r., Mszczonów, woj. mazowieckie
• 28-29.03.2019r., Szczecin, woj. zachodniopomorskie
• 11-12.04.2019r., Szczyrk, woj. śląskie
• 15-16.04.2019r., Białystok, woj. podlaskie
• 24-25.04.2019r., Kraków, woj. małopolskie
• 16-17.05.2019r., Poznań, woj. wielkopolskie
• 20-21.05.2019r., Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie
• 27-28.06.2019r., Srebrna Góra, woj. dolnośląskie
• 13-14.06.2019r., Gdańsk, woj. pomorskie
• 19-20.09.2019r., Rzeszów, woj. podkarpackie
• 24-25.10.2019r., Toruń, woj. kujawsko-pomorskie
• 10-11.10.2019r., Kielce, woj. świętokrzyskie
Dostępne terminy szkoleń dla projektantów:
• 26.04.2019r., Białystok, woj. podlaskie
• 24.05.2019r., Białystok, woj. podlaskie
Zakres szkoleń obejmuje budowę i zasadę działania pomp ciepła, rodzaje dolnych źródeł, zasady i wytyczne ich doboru oraz wymiarowania, system sterowania pomp ciepła NIBE, ofertę i budowę systemowych rozwiązań komfortu cieplnego NIBE(np. systemy fotowoltaiczne, rekuperatory), zasady doboru pomp ciepła NIBE za pomocą programu komputerowego NIBE DIM oraz wiele in-nych informacji o wymiarze nie tylko teoretycznym, ale też praktycznym.
Więcej informacji na temat szkoleń na www.nibe.pl.stranden

 NIBE SERWISnibe app

Darmowa aplikacja mobilna NIBE SERWIS do diagnozy błędów i naprawy pomp ciepła NIBE już dostępna!

Aplikacja zawiera wyszukiwarkę kodów alarmów pomp ciepła, części zamiennych oraz umożliwia zdalne przesyłanie protokołów gwarancyjnych. Aplikację można pobraqć zarówno w Google Play, jak i App Store. Aplikacja skierowana
jest do Autoryzowanych Partnerów marki NIBE.

Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdziesz TUTAJ.

It's in our nature

Nowoczesne systemy rekuperacji NIBE przeznaczone są do samodzielnej pracy jak i do współpracy z pompą ciepła. Systemy łączące pompę ciepła i rekuperator zapewniają najwyższy komfort użytkowania i wysoką sprawność odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Użytkownicy systemów NIBE mają również możliwość wyboru rekuperatorów pokojowych, decentralnych, które znajdują zastosowanie w budynkach termomodernizowanych, budynkach wielorodzinnych, biurach i innych pomieszczeniach użytkowych.

Czytaj więcej...

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce na tle Europy

Połączenie pomp ciepła z systemem fotowoltaicznym w jednej hybrydowej instalacji pozwala osiągnąć najwyższe oszczędności. Energia elektryczna produkowana ze słońca może pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną wykorzystywaną w pompach ciepła do napędu sprężarki. Dzięki takiej instalacji ogrzewanie staje się niamal darmowe.

Czytaj więcej...

pompy ciepła ewolucja

Dlaczego pompy ciepła się tak ogromnym, nieustającym zainteresowaniem? Ponieważ obserwujemy dynamiczny rozwój tej branży, a technologia urządzeń podlega zmianom i z roku na rok uzyskujemy coraz to wyższą efektywność pracy instalacji z pompami ciepła. Aktualnie osiągają one najwyższe klasy energetyczne wśród urządzeń grzewczych i zostały uznane za najlepszą dostępną technikę (BAT) przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (MAE, z ang. International Energy Agency – IEA).

Czytaj więcej...

Z mojego 10-letniego doświadczenia w sprzedaży pomp ciepła NIBE oraz 5-letniego doświadczenia w użytkowaniu pompy ciepła we własnym domu, wynika że przy zakupie pompy ciepła warto zrobić analizę urządzenia rozpatrując trzy kategorie, a mianowicie: 1) parametry techniczne; 2) wyposażenie i funkcjonalność urządzenia oraz 3) doświadczenie producenta. Poniżej postaram się przybliżyć najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę dokonując wyboru pompy ciepła.

Czytaj więcej...

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA NIBE Z EFEKTYWNOŚCIĄ POMPY GRUNTOWEJ NIBE  F2120

Nowy typoszereg NIBE F2120 stanowi przełom w technologii pomp ciepła typu powietrze/woda, osiągając sezonowy współczynnik efektywności SCOP powyżej wartości 5,0 ! Oznacza to, że urządzenie jest w stanie dostarczyć 5 razy więcej ciepła niż pobiera. Ponadto charakteryzuje się niezwykle szerokim zakresem pracy, osiągając 65°C na zasilaniu systemu grzewczego i aż 63°C gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -25°C. Co więcej pompa ciepła jest w stanie osiągnąć to wszystko pracując niezwykle cicho.

Czytaj więcej...

Targi ISH Frankfurt 11-15 marca 2019

Szanowni Państwo, zbliża się termin największej międzynarodowej imprezy w branży ogrzewania, klimatyzacji oraz wentylacji – Targów ISH we Frankfurcie nad Menem. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska NIBE-BIAWAR i zapoznania się z naszą ofertą. W tym roku szczególny nacisk kładziemy na kotły peletowe PELLUX. Są to nowoczesne oraz w pełni zautomatyzowane kotły c.o. przeznaczone głównie do domów jednorodzinnych. Ponadto zaprezentujemy kompaktową centralę wewnętrzną do ogrzewania i produkcji ciepłej wody HK 200 oraz nowoczesny podgrzewacz przepływowy K2 LCD ze sterowaniem elektronicznym.


Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska międzynarodowego NIBE AB, na którym będziemy mieli zaszczyt zaprezentować wiele nowości w asortymencie marki. Oferujemy również dużą dawkę praktycznej wiedzy oraz fachowe doradztwo na najwyższym poziomie!

Czekamy na Państwa:
NIBE-BIAWAR: A88 w hali 11.1
NIBE AB: hala 12

banner en 577 default