Wszelkie formy wsparcia zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska są dobre. Również utwory muzyczne czy inne formy sztuki mogą promować ekologiczne postawy i jednocześnie dawać energię do życia.

MUZYKA z ENERGIĄ DO ŻYCIA

EKO-MUZYKA

Przedstawiamy Państwu kapelę promującą ekologiczne treści wyzwalając w nas energię do życia.

Francuska kapela Gorija to połączenie energii, wirtuozerii, pomysłu. "In the forest" to ekologiczny manifest wokalisty, który nie tylko chciałby żyć w symbiozie z drzewami ale broni również gatunków zwierząt zagrożonych.

Serj Tankian - wokalista grupy System of a Down, należy do artystów, którzy swoją twórczością chcą zwrócić uwagę na niszczenie środowiska w wyniku działalności człowieka. Jego utwory i teledyski przemawiają do naszej wyobraźni. 

EKO-FILM

Społeczna organizacja działająca pod nazwą "Krakowski Alarm Smogowy" promuje akcję edukacyjną w szkołach pt. "Zakręć smog"! Zobaczcie znakomity filmik edukacyjny - wspierający walkę z zanieczyszczeniem powietrza, przedstawiający gotowe rozwiązania redukcji niskiej emisji jakimi są np. pompy ciepła !

 

Czy przyszłość oparta na węglu i ropie ma rację bytu? Dlaczego tak mocno cierpimy z powodu smogu? W jaki sposób skutecznie zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza? Czy kupno bananów wpływa na klimat? Dlaczego w Berlinie nie ma korków? Odpowiedzi na powyższe pytania i inne, bardzo intrygujące pytania znajdujemy w najnowszym filmie "Punkt krytyczny - Energia onNowa".

EKO-OBRAZ

Zobaczcie proekologiczną twórczość dzieci korzystających z placu zabaw w portowym miasteczku Kassiopi na greckie wyspie Korfu.

IMG 20170825 201123 resized 20170908 092901652

IMG 20170825 201214 resized 20170908 092836771